מה הקשר בין התאהבות לרזון?

כולם יודעים שכשמאוהבים אוכלים פחות, כשמאוהבים מופרשים מספר חומרים שבין היתר, יגרמו לכם לרצות לאכול פחות. אז הנה עוד סיבה טובה להתאהב.

החומר הראשון הוא הפנילאתילאמין - אמפטמין טבעי הגורם לתחושה דומה לתחושת השיכרות מאלכוהול או לתחושת המיסטול ממריחואנה ויוצר התרוממות רוח ותאווה מינית חזקה כלפי מושא התשוקה. הוא מוריד את תחושת התיאבון וזו אחת הסיבות מדוע מרזים בתקופת ההתאהבות. יש כאלו שמתמכרים לתחושה ועוברים מהתאהבות להתאהבות... התופעה אכן קרויה: "התמכרות להתאהבות".

החומר השני הוא הדופאמין - הוא משתחרר במוח כבר בתחילת ההתאהבות ומשפיע על התאווה והמשיכה המינית אל הצד השני. חוסר דופאמין בגיל מבוגר עשוי לגרום לפריצת מחלת הפרקינסון וזו עוד סיבה טובה ונוספת שחשוב וניתן להתאהב בכל גיל.

חומרים נוספים הם הנוראפרמין והסרוטונין, החומרים הללו, כאשר הם משתחררים בתקופת ההתאהבות –הם מקנים הרגשה עילאית, רגיעה נפשית ותורמים לשיכוך הכאבים הגופניים והנפשיים. אגב חומרים אלו הם מרכיבים חשובים בגלולת ה"פרוזאק" ובניגזרותיה. על כן אולי עדיף להתאהב מליטול גלולות.

סרוטונין, יחד עם דופאמין, משפיע ככל הנראה על תחושת התיאבון, שיכוך כאבים, הנאה מינית והנאה בכלל. שני מוליכים עצביים מביאים למניעת כאבי ראש, מיגרנה, חרדות והפרעות אכילה.

החומר האחרון הוא האוקסיטוצין (הקרוי גם הורמון החיברות) המשתחרר אצל הנשים בעת האורגזמה החזקה (בעיקר כאשר הן מאוהבות). הוא מגביר וגם משמר את תחושת אהבתה אל הצד השני שגרם לה לאורגזמה. וזו סיבה נוספת מדוע כדאי לבן הזוג לדעת לענג את בת הזוג ולהביא אותה לאורגזמה.

אז תתאהבו ותאהבו....


מתכונים אחרונים
חפש לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרי בפייסבוק
  • Facebook Basic Square